Merry WrocLove - koncert charytatywny

18.12.2010, 20:00
Na specjalnym przedświątecznym koncercie zagrają przedstawiciele wrocławskiej sceny muzycznej: Digit All Love soundsystem, Grosiak / Korbaczyński (Mikromusic), Hoodoo Band, Marcelina (aka Mariija), Bipolar Bears, Andrzej Strzemżalski (LOV). Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na konto Zuzi Ostaszewskiej (www.zuzia.ostaszewski.com.pl)

Na pewno wszystkim udzieli się świąteczna atmosfera, a zespoły już deklarują wiele muzycznych niespodzianek na ten wieczór w postaci nietypowych aranżacji swoich najbardziej znanych utworów. Podczas koncertu będzie można kupić płyty wszystkich występujących tego wieczoru wykonawców.

DIGIT ALL LOVE soundsystem to kameralne ujęcie elektronicznej orkiestry jaką jest niewątpliwie podstawowy skład wrocławskiego projektu. Zestawiając czystą elektronikę z triem smyczkowym oraz głosem Natalii Grosiak bliżej mu do źródła muzyki zespołu w postaci w jakiej wychodzi ona od Maćka Zakrzewskiego, głównego kompozytora oraz producenta w Digit. Soundsystem tworzą: Natalia Grosiak, Olga Kończak, Olga Kwiatek, Magda Gołemberska oraz Maciek Zakrzewski.
 
BEPOLAR BEARS to niezwykle awangardowe połączenie muzycznych biegunów rozpiętych pomiędzy rockową energią, a elektronicznym brzemieniem. Ich koncerty to różnorodność stylistyczna i niecodzienny przekaz dla wyrafinowanych słuchaczy. Debiutancka płyta 'Interpolar Link', została skomponowana i wyprodukowana przez Kubę Mitoraja i Szymona Danisa. Poza nimi, w skład zespołu wchodzą: Maciek Zakrzewski (Digit-All-Love) odpowiedzialny za sample, syntezatory i elektronikę oraz basista Grzegorz Posłuszny. Sam zespól stroni od klasyfikowania swojej muzyki chętnie oddając się niczym nie ograniczonym wyprawom stylistycznym, których efekty będzie można ocenić na drugim albumie zespołu zaplanowanym na rok 2011.
 
MARCELINA we Wrocławiu znana dotąd pod pseudonimem Mariija, teraz już jako Marcelina zakończyła nagrania swojej pierwszej autorskiej płyty. Klimatem porównywana do Lilly Allen czy Corine Bailey Rea. Nad piosenkami od kilku lat pracowała z Dawidem Korbaczyńskim (Mikromusic) ostatecznie płyta została nagrana z czołówką polskich muzyków młodego pokolenia: Janem Smoczyńskim(Kayah, Urszula Dudziak itd.), Krzysztofem Pacanem( Tomasz Stańko, Mika Urbaniak itd.) Robertem Cichym (Ania Dąbrowska. Marcelina jako wspolautorka muzyki i tekstow zadebiutuje swym albumem już na wiosne 2011 a płytę wyda wytwórnia EMI music Poland.

GROSIAK / KORBACZYŃSKI – założona przez nich formacja Mikromusic, to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Łączą wiele stylów, ale bazują na jazzie i trip hopie. Ponownie okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki, tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.
 
ANDRZEJ STRZEMŻALSKI - wokalista, pianista, kompozytor, autor tekstów, frontman grupy LOV. Tym razem solo, ale nie sam. Do współpracy zaprosił najzdolniejszych wrocławskich muzyków, a przy okazji - starych kumpli. Wraz z nimi, przy użyciu dźwięku i słowa, przewróci do góry nogami repertuar swojej macierzystej grupy. Koncert w Firleju będzie absolutnym debiutem zespołu, w którym towarzyszyć Andrzejowi będą: Wojtek Orszewski (gitara), Wojtek Bergander (kontrabas) i Wojtek Buliński (perkusja). Co z tego wyniknie -  wciąż pozostaje tajemnicą. Choć w trzaskającym mrozie można usłyszeć głosy mówiące o tym, jak piękne i zaskakujące będzie to spotkanie.
 
 
HOODOO BAND - wyjątkowa mieszanka funku, soulu i rythm’n’bluesa. Niesamowita energia i radość jaka towarzyszy muzykom na scenie, stała się już nieformalnym znakiem rozpoznawczym dla tej grupy muzyków. Zespół ma w planach wydanie kolejnego albumu wraz z płytą DVD, do którego materiał został już nagrany wspólnie z gwiazdą chicagowskiego bluesa - Carlosem Johnsonem.
skład
Tomasz "Łoś" Nitribitt - voc/harp
Alicja Janosz - voc
Patrycja Lacina-Miarka - voc
Bartek Miarka - guitar
Bartosz "Mr.Shuffle" Niebielecki - drums
Krzysztof Borowicz - keyboards
Andrzej "Stagracz" Stagraczyński - bass
Cena Biletu: 20,00zł
Przedsprzedaż w hostelu "Mleczarnia" we Wrocławiu

Idą tam (0)