TRIBUTE TO JIMI HENDRIX Stan Skibby & Leszek Cichoński

29.08.2012, 20:00
W środowy wieczór usłyszymy tak naprawdę 2 koncerty: premierowe utwory z nowej płyty Leszka Cichońskiego "Sobą gram" oraz utwory Jimi Henrixa w wykonaniu jednego z najbardziej niepowtarzalnych muzyków - Stana Skibby`ego.

Stan Skibby jest jednym z najlepszych naśladowców Jimiego Hendriksa. W 1999 roku wygrał Hendrix Competition Festival w Memphis, kwalifikując się do finału w Seatle. Mówią o nim: "żywy Hendrix" - gra, śpiewa i wygląda jak Jimi, jest leworęczny i jako jeden z niewielu naprawdę gra zębami.

Stan Skibby założył swój pierwszy "hendrixowski" zespół w 1992 roku. Jego marzenie spełniło się w 1994 r., gdy zagrał z basistą "Band of Gypsys", Billym Coxem, w klubie Buddy'ego Guya, świętując urodziny Jimiego Hendriksa. Po raz pierwszy przyjechał do Polski w 2000 roku na zaproszenie Leszka Cichońskiego, który w trzydziestą rocznicę śmierci Jimiego Hendriksa zorganizował memoriałową trasę koncertową "Tribute to Jimi Hendrix".

"Sobą Gram" to tytuł piątej płyty Leszka Cichońskiego, cenionego gitarzysty, autora podręczników, telewizyjnych programów edukacyjnych, a także twórcy Gitarowego Rekordu Guinnessa, cyklicznej imprezy, przyciągającej do Wrocławia co roku tysiące gitarzystów w każdym wieku.

Długo oczekiwany przez fanów, pierwszy w pełni autorski krążek tego instrumentalisty, a od kilku lat również wokalisty, ukaże się w listopadzie . Miłośnicy gitarowego grania będą zachwyceni – na płycie znajdą zarówno ostre rockowe riffy i finezyjne solówki, jak i balladowe klimaty, świetne głosy i ciekawe, refleksyjne teksty.
Cena Biletu: 30,00zł
przedsprzedaż, 40 zł. w dniu koncertu

Idą tam (0)